Zvezda izgubila od Monaka na startu grupne faze Lige Evrope

08/09/2022

-

20:00

Zvezda izgubila od Monaka na startu grupne faze Lige Evrope - Copyright MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su 1:0 od Monaka, u prvom kolu Lige Evrope.

Deluje da je Crvena zvezda bila bolji rival u sudaru sa Monakom, ali nema razloga za zadovoljstvo jer je poražena na stadionu "Rajko Mitić".

Oprezno su fudbaleri dva kluba počeli utakmicu na stadionu "Rajko Mitić". Prvih 10-ak minuta nije donelo uzbuđenja.

Crveno-beli su imali jedan ozbiljniji napad, preko Osmana Bukarija po desnoj strani, ali njegov centaršut nije uspeo da dođe do cilja.

Najbolju šansu na startu susreta imao je Monako, i to preko Kamare, koji je odigrao pas sa Ben Jederom, izbegao ofsajd i izašao sam pred Milana Borjana, ali je, na sreću Zvezde, bio neprecizan i lopta je otišla pored gola.

Tada je naišao period slabe igre na obe strane. Više od 20 minuta nije bilo ničeg vrednog pomena, do akcije Zvezde nakon kornera, iz koje se iznenada u šansi našao Aleksandar Dragović.

Ipak, i njega deluje da je iznenadila lopta, pa je šutirao daleko pored gola.

Nedugo zatim, u 43. minutu, Crvena zvezda je imala idealnu priliku da povede. Osmanu Bukari je pretrčao Kamaru i izašao sam pred Nibela, ali mu nemački golman brani šut u situaciji jedan na jedan.

Taj promašaj izgleda da je naljutio Gelora Kangu, pa je došlo do sukoba dva afrička fudbalera po završetku prvog poluvremena. Obojica su nastavili susret u drugom delu.

Nešto bolji fudbal viđen je u drugom poluvremenu, a Zvezda je bila više nego aktivna.

Ređale su se šanse, prvo Kange koji je pogodio prečku, potom Kataija, koji je neočekivano šutirao iz slobodnog udarca iskosa levo, ali je oprezan bio Nibel.

Kao grom iz vedra neba sevnuo je napad Monaka u 72. minutu, a kada je delovalo da je opasnost prošla, arbitar Harm Osmers pokazao je na penal, nakon kontakta Srnića i Golovina.

Srniću je prilično teško pao novi skrivljen jedanaesterac, pa je u suzama napustio teren kada je zamenjen.

Embolo je bio precizan sa bele tačke i Monako je u 74. minutu stekao prednost.

Samo četiri minuta kasnije na drugoj strani Ben je pao u kaznenom prostoru Monaka, nakon starta protivničkog igrača, ali sudija nije "ni trepnuo", već je pokazao da se igra nastavi.

Stadion "Rajko Mitić", gledalaca 40.226.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Eraković, Milunović, Dragović, Rodić - Sanogo (od 88. Sanogo), Srnić (od 76. Nikolić) - Bukari, Kanga, Katai (od 88. Kulibali) - Pešić (od 54. Ben).

MONAKO: Nibel - Vanderson, Disasi, Maripan, Badiašile, Enrieke - Kamara, Fofana - Golovim, Minamino - Ben Jeder.

90+2 - Velika prilika za Zvezdu, ali nema gola. Nakon kornera pokušao je Milunović, ali odlično brani Nibel.

89. minut - Novi penal za Monako, posle starta Dragovića nad Embolom. Nakon gledanja snimka, jedanaesterac je poništen.

87. minut - Novo uzbuđenje pred golom Monaka, ali Bukariju je dosuđen ofsajd.

78. minut - Ben pada u kaznenom prostoru Monaka, Zvezda traži penal. Ipak, sudija ne svira. Deluje kao da je napadač crveno-belih oboren.

74. minut - Monako vodi 1:0. Strelac iz penala je Embolo.

72. minut - Penal za Monako... Suđen je nakon kontakta Slavoljuba Srnića i Aleksandra Golovina.

71. minut - Katai pokušava iz daljine, ali neprecizno.

60. minut - Zvezda ponovo umalo da povede! Katai je neočekivano šutirao iz slobodnog udarca iskosa levo, ali je Nibel bio oprezan. Lopta se odbila do Bena, koji nije mogao mnogo.

59. minut - Ples Kataija i opasan napad crveno-belih, ali samo korner.

57. minut - Zvezda pogađa prečku! Fantastičan šut Gelora Kange završio je na okviru gola. Crveno-beli blizu pogotka.

54. minut - Prva izmena u ekipi Zvezde. Aleksandra Pešića menja El Fardu Ben.

53. minut - Velika borba na obe strane, ipak bez konkrente prilike.

Poluvreme je završeno nerešenim rezultatom - 0:0. Po završetku prvog dela igre došlo je do manjeg sukoba igrača Zvezde Osmana Bukarija i Gelora Kange.

44. minut - Zvezda preti posle prekida, ali Milunović šutira pored gola.

43. minut - Ogromna šansa za Crvenu zvezdu! Bukari je iskoristio grešku Monakovih fudbalera i iskoristio brzinu. Pretrčao je Kamaru i izašao sam pred Nibela, ali mu nemački golman brani u situaciji jedan na jedan.

37. minut - Odlična situacija za Zvezdu. Nakon kornera Nibel je loše intervenisao i lopta je nenadano došla do Dragovića, koji je izgleda i sam bio iznenađen time i šutirao je pored gola.

37. minut - Konačno uzbuđenje pred golom Monaka. Bukari je pokušao po desnoj strani, ali je uspeo samo da izbori korner.

18. minut - Prvi žuti karton na utakmici dobija igrač Monaka Badijašil, koji je oborio Osmana Bukarija.

18. minut - Monako je preuzeo inicijativu, ovaj put je zapretio Fofana udarcem iz daljine, ali je Borjan bio oprezan.

17. minut - Velika prilika za Monako! Kamara je odigrao pas sa Ben Jederom, izbegao je ofsajd i izašao sam pred Milana Borjana, ali je šutirao pored gola.

16. minut - Nova situacija ispred gola Monaka. Katai je ubacio loptu na pet metara, ali golman Nibel bio je najbliži i lako intervenisao.

13. minut - Greška Minamina, ali Pešić i Katai ne uspevaju da je iskoriste na pravi način, pa je samo gol-aut.

9. minut - Prilika za Zvezdu! Rodić je prošao po levoj strani i centrirao, a Pešić je loše zahvatio oštru loptu i lopta je otišla daleko od gola. Crveno-beli su dobili korner, ali bez konkretne opasnosti po protivnika.

4. minut - Prva uzbuđenja pred golom Monaka. Bukari je dva puta pretio po desnoj strani, drugi pokuša izbili su igrači Monaka.