Maksimalan učinak Reala u La Ligi: Majorka nadigrana nakon preokreta

-

15:55

Real Madrid - Copyright Tanjug/(AP Photo/Manu Fernandez)

Fudbaleri Real Madrida i nakon petog kola u La Ligi imaju maksimalan učinak.

"Kraljevski klub" je novi trijumf upisao protiv Majorke koja je povela sa 1:0, ali su Madriđani do kraja preokrenuli na 4:1.

Majorka je iskoristila slabiju igru favorizovanog domaćina u prvom poluvremenu i povela u 35. minutu. Nakon centaršuta iz slobodnog udarca Koreanca Kang In Lija, odličnim udarcem glavom Vedat Murići je loptu poslao pod prečku - 0:1.

U 3. minutu nadoknade usledila je sjajna solo akcija Federika Valverdea, krenuo je sa centra ka golu protivnika, nadmudrio nekolicinu igrača Majorke i potom udarcem sa ivice šesnaesterca zakucao loptu u mrežu za 1:1.

Nešto slično izveo je Rodrigo u 72. minutu. Nakon nezadrživog solo prodora proigrao je Vinisijus Žuniora koji je akciju krunisao pogotkom za 2:1.

U finišu meča Rodrigo i štoper Ridiger bili su strelci za ubedljivih 4:1.