Bajern nadigrao Barselonu: Levandovski se ispromašivao protiv "svojih"

-

23:00

Bajern - Copyright Tanjug/(AP Photo/Andreas Schaad)

U 2. kolu grupe C u Ligi šampiona, Bajern je savladao Barselonu rezultatom 2:0.

Robert Levandovski, bivši napadač tima iz Minhena i legenda kluba, sada član Barselone bio je blag prema nekadašnjim saigračima u prvom poluvremenu. Tri puta se našao u gol šansi i bio neprecizan, kazna je stigla u nastavku.

Bavarci su na početku drugog dela izveli dve dobre akcije, poveli sa 2:0 i stigli do druge pobede.

Katalonci su priliku za povoljnim ishodom prokockali u prvih 45 minuta. Šansu je najpre imao Pedri, dobro je prošao kroz odbranu domaćina šutirao iz blizine po zemlji, a golman Manuel Nojer odbranio nogom.

U 18. minutu Gavi je sa leve strane proigrao Levandovskog u povoljnoj situaciji, napadač gostiju primio je loptu i šutirao pored gola. Isti igrač je još jednom bio u šansi u 21. minutu. Njegov šut glavom zaustavio je golman Nojer.

U finišu poluvremena Levandovski je ponovo bio u prilici, ovaj put je oklevao i fudbaler domaćih je otklonio opasnost.

Kazna za promašaje je stigla Katalonce u 50. minutu, Lukas Ernanedes je uhvatio centaršut Kimiha, bio bolji u duelu sa Alonsom i udarcem glavom matirao Ter Štegena.

Vrlo brzo usledio je novi šok za goste. Liroj Sane je dobro sarađivao sa Musijalom, krenuo u nezadrživi prodor. Pobegao je Kristensenu i Kundeu izašao pred golmana Ter Ptegena i povisio na 2:0.