Peti trijumf za redom Barse u La Ligi: Levandovski slomio otpor Elčea

17/09/2022

-

18:23

Levandovski - Copyright Tanjug/(AP Photo/Joan Monfort)

Peta uzastopna pobeda Barselone u La Ligi, uz gol razliku 18:1. U 6. kolu na Kamp Nou je gostovao Elče i upisao četvrti poraz u nizu (0:3), u šampionatu Španije jedini je bez pobede.

Gosti su u 14. minutu ostali sa desetoricom, Gonzalo Verdu je dobio crveni karton zbog grubog starta.

Barselona je imala inicijativu, Elče je odolevao zahvaljujući dobrim obranama Edgara Badie koji je zaustavio šut Depaja i dva pokušaja DeJonga.

Robert Levnodvski je ipak slomio otpor gostiju. Postigao je sedmi gol u La Ligi, prethodila je akcija po levoj strani Dembelea i Baldea koji je poslao loptu na drugu stativu, a golgeteru Katalonaca nije bilo teško da je prosledi u mrežu.

U 42. minutu Memfis Depaj je izveo dobar potez, primio je loptu sa čuvarem na leđima, šutira iz okreta i smestio loptu pod prečku za 2:0.

Već u uvodnim minutima levanodski je još jednim pogoptko osigurao trijumf Barse.