Valjekano pao u Baskiji: Braća Vilijams doneli tri boda Atletiku

17/09/2022

-

23:03

Valjekano pao u Baskiji: Braća Vilijams doneli tri boda Atletiku - Copyright Tanjug/AP Photo/Alvaro Barrientos

Atletik Bilbao je na svom terenu u okviru šestog kola savladao Rajo Valjekano sa 3:2 i tako došao do četvrte pobede u sezone i trećeg mesta na tabeli španske Primere.

Gosti su bolje otvorili meč i do vođstva došli već u petom minutu, kada je Serhio Kameljo proigrao Oskara Treha, koji se dobro snašao i pogodio za 1:0.

Međutim, izjednačenje je usledilo kroz manje od deset minuta. Igrao se 14. minut kada je Dani Garsija uposlio Injakija Vilijamsa, a ovaj poravnao rezultat.

Potpuni preokret desio se petnaestak minuta kasnije. Aleks Berenger je u 28. minutu asistirao Ojhanu Sansetu, a ovaj je dobro reagovao pred protivničkim golom i zatresao mrežu.

Treći pogodak domaći su postigli u prvom poluvremenu. Samo pet minuta posle Sanseta, u strelce se upisao i mlađi Vilijams, Niko. Jeraj Alvarez se našao u ulozi asistenta, a talentovani fudbaler je pogodio za 3:1.

Deset minuta pre isteka regularnog dela meča, Radamel Falkao je iskoristio proigravanje Frana Garsije i smestio loptu u mrežu, pa tako smanjio zaostatak na jedan gol. Međutim gosti do kraja nisu uspeli da još jednom pošalju loptu iza leđa Unaija Simona, te su sva tri boda ostala u Baskiji.

U narednom kolu, Bilbao dočekuje Almeriju, dok će Valjekano ugostiti Elče.