Benzema promašio penal za Real, golman Erera poneo bod u Pamplonu

02/10/2022

-

23:02

Benzema promašio penal za Real, golman Erera poneo bod u Pamplonu - Copyright Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Real Madrid je neočekivano stao, posle devet uzastopnih pobeda nije uspeo da savlada Osasunu iz Pamplone u 7. kolu Primere La lige 1:1 (1:0). Karim Benzema se vratio na teren posle povrede, ali golman Erera ostao je noćna mora za njega jer ga Francuz ponovo nije matirao sa bele tačke (treći put) u 78. minutu.

Pre meča početni udarac izveo je čuveni Amansio, koji je postao počasni predsednik Real Madrida.

"Kraljevski klub" je rešio prvi deo u svoju korist golom Vinisijusa Žuniora. Brazilac je sa leve strane povukao loptu na unutra a zatim poslao cenatršut-šut koji je prošao pored Benzeme i završio u mreži golmana Erere. Tražili su gosti ofsajd jer su smatrali da je napadač domaćina smetao golmanu, ali nisu bili u pravu.

Osasuna, za koju je dobro igrao Darko Brašanc, pre gola Brazilca imala je dve odlične prilike, ali Ez Abde nije bio precizan.

U nastavku meča, Kike Garsija je šokirao "Bernabeu", jer je postogao maestralni gol-lob glavom sa 14 metara. Naredna prilika gostiju kao da je "otreznila" igrače Reala, pa su počeli da opsedaju gol Erere. Kockali su prilike Benzema, Rodrigo, Vinisijus, Kamavinga.

Tražili su domaćini penal u 76. minutu, jer je Benzema bio oboren s leđa uz petercu od strane Davida Garsije. Sudija Kvadra Fernandez u prvi mah nije smatrao da je to penal, a onda je gledao VAR. Ishod je crveni karton za štopera Garsiju i penal za domaćina. Međutim, Benzema je pogodio prečku! I opet je golman Erera uspeo da ostane nesavldan sa bele tačke kad je Benzema sa druge strane.

Dva minuta kasnije Benzema je matirao Ereru, ali je gol bio poništen zbog igranja rukom Vinisijusa.

Spektakularan meč odigran je u Đironi u kojem je Sosijedad slavio 5:3. Poveli su gosti, zatim su dva puta vodili domaćini, da bi Mendez, Zubimendi i Kubo doneli tri boda ekipi iz San Sebastijana.