Buđenje Čelsija u pravi čas, ubedljiv poraz Milana na Stamford bridžu

05/10/2022

-

22:54

Čelsi - Copyright Tanjug (AP Photo/Ian Walton)

Fudbaleri Čelsija su tek u 3. kolu Lige šampiona stigli su do prve pobede. Kada je trebalo, tim sa Stamford bridža je pružio sjajnu partiju, u derbiju grupe E nadigrao je Milan i slavio sa ubedljivih 3:0.

U 23. minutu, posle kornera sa desne strane Tijago Silva je šutirao glavom, a golman gostiju Tatarušanu skrenuo loptu u korner.

Već u narednom minutu Čelsi je izveo još jedan korner, ponovo je Tatarušanu zaustavio udarac glavom Tijaga Silve, stvorila se velika gužva u kaznenom prostoru Milana, štoper domaćih Fofana se najbolje snašao i poslao loptu u mrežu - 1:0.

U nastavku Člesi je potpuno slomio otpor Italijana. Ris Džejms je sa desne strane centrirao u peterac, na pravom mestu se našao Obamejnag i doneo "plavcima" dva gola prednosti.

Sudbinu "rosenera" zapečatio je Ris Džejms, utrčao je sa desne strane i udarcen iskosa zakucao loptu u bliži ugao za nedostižnih 3:0.