20/10/2022

-

22:28

Moćni Mitrović, srpski as strelac u pobedi Fulama nad Aston Vilom - Copyright Tanjug/(John Walton/PA via AP)

Fudbaleri Fulama slavili su 3:0 (1:0) protiv Aston Vile u 12. kolu engleske Premijer lige. Ponovo je sjajan bio srpski reprzentativac, Aleksandar Mitrović, koji je zatresao mrežu gostiju sa bele tačke.

Možda i presudan momenat na utakmici dogodio se u 61. minutu kada je došlo do koškanja na terenu između Mitrovića i prvotimca Aston Vile Daglasa Luiza. Vezni igrač gostiju udario je glavom napadača Fulama i nakon VAR provere zaradio isključenje.

Pre penala, Mitrović se našao u šansi, uputio sjajan šut koji je Keš sprečio rukom, te je sudija pokazao na belu tačku, a Srbin koji se sada izjednačio sa Ivanom Tonijem na trećem mestu liste najboljih strelaca Premijeršipa hladnokrvno realizovao najstrožu kaznu.

Fulam je zaista bio bolji rival u većem delu meča, Vila je imala svega nekoliko prilika, a pored gorostasnog napača domaćina, u strelce upisao i Herison Rid, koji je mrežu ekipe Stivena Džerarda zatresao u 36. minutu.

Konačnih 3:0 postavio je Kebano koji je imao dosta sreće pošto je lopta zakačila Mingsa.

Pitanje je sada da li su igraču Fulama ovom ubedljivom pobedom direktno uručili otkaz Stivenu Džerardu.

Naredni meč tim iz Londona igra u nedelju protiv Lidsa, a taj duel moći ćete da pratite uživo na TV Arena sport, kao i na aplikaciji ArenaCloud.