22/10/2022

-

20:38 >> 20:46

Tanjug / AP Photo/Frank Augstein - Copyright Tanjug / AP Photo/Frank Augstein

Čelsi i Mančester junajted su u okviru 13. kola engleske Premijer lige remizirali na "Stamford bridžu" rezultatom 1:1 (0:0). Delovalo je da će domaći pogotkom Žoržinja sa bele tačke doći do sva tri boda, ali da tako ne bude pobrinuo se neverovatni Kazemiro u sudijskoj nadoknadi.

Uprkos tome što nismo videli veliki broj golova, meč je bio veoma uzbudljiv i neizvestan. Bolji i opasnisniji rival bio je Junajted, ali je Kepa Arizabalaga večeras bio maestralan.

Baš kada se činilo da će meč biti završen bez pogodaka, Skot Mektomini je bez ikakvog razloga oborio Armanda Broju u svom kaznenom prostoru, što je sudija Stjuart Atvel primetio i pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Žoržinjo i u 87. minutu poslao loptu u jednu, a De Heu u drugu stranu.

Međutim, nisu se predavali izabranici Erika Ten Haga. Igrao se četvrti minut nadoknade, kada je Luk Šo sa levog boka centrirao na drugu stativu gde je Kazemiro neverovatno dobro skočio i šutirao glavom. Kepa je uspeo da zakači i ovu loptu, ali ne dovoljno da bi je odbio van gola, već se odbila od stativu, a potom se kotrljala po gol liniji. Ipak, prešla ju je za nekoliko centimetara, što je Atvelov sat i signalizirao, nakon čega je usledila ogromna radost samog strelca, ali i svih Junajtedovih igrača i pristalica.

Ubrzo nakon toga sudija je odsvirao kraj, a remi je, kada se sve uzme u obzir, najrealniji ishod.

U narednom kolu Čelsi gostuje Brajtonu, dok ih pre toga očekuje duel sa Red Bul Salcburgom u Ligi šampiona. Sa druge strane, Mančester junajted će najpre dočekati Šerif u Ligi Evrope, a potom Vest Hem u domaćem prvenstvu.