Debakl Čelsija u Brajtonu: Poter doživeo prvi poraz

29/10/2022

-

18:03

Debakl Čelsija u Brajtonu: Poter doživeo prvi poraz - Copyright Euronews/Printscreen

Fudbaleri Brajtona su u 14. kolu engleske Premijer lige napravili veliko iznenađenje slavivši protiv Čelsija sa 4:1 (3:0) na svom terenu. Bio je to prvi poraz za Grema Potera od dolaska u londonski klub i veoma je simbolično to što ga je doživeo upravo od ekipe koju je do skoro vodio.

Domaći su izvanredno otvorili meč i do vođstva došli već u petom minutu. Kaoru Mitoma je uposlio Leandra Trosara, koji se odlično snašao i pogodio za 1:0.

Vođstvo je udvostručeno već u 14. minutu i to autogolom Rubena Loftus-Čika. Trosar je ubacio loptu iz kornera, nakon čega je ona zakačila Konora Galagera, a potom se od Loftus-Čika odbila iza leđa Kepe Arizabalage.

Pravi šok usledio je u 42. minutu, kada je bilo čak 3:0 za Brajton. Ponovo je u pitanju bio autogol, ali od strane Trevora Čalobe. Pervis Estupinjan je probio po levom boku, a potom poslao oštru loptu u peterac, gde se ona od defanzivca Čelsija odbila u mrežu.

Bilo je jasno već na poluvremenu da će Čelsiju biti potrebno pravo čudo kako bi izbegao poraz. Interesantna stvar se desila na pauzi, pošto je Poter umesto Kepe na gol u drugom delu poslao Eduara Mendija.

Dobro je krenulo u nastavku po goste, pošto je Kai Haverc nakon samo dva minuta smanjio na 3:1. Galager je bio u ulozi asistenta, nakon čega je Nemac glavom savladao Roberta Sančeza.

Ipak, Čelsi sve do samog kraja nije uspeo da se vrati u igru, te je konačan rezultat postavio Paskal Gros u drugom minutu nadoknade.

U narednom kolu Brajton gostuje Vulverhemptonu, dok će Čelsi nakon meča sa zagrebačkim Dinamom u Ligi šampiona, na svom terenu ugostiti i Arsenal.