29/10/2022

-

22:48

Lids savladao Liverpul na Enfildu: Samervil u 89. minutu doneo tri boda svom timu - Copyright AP Photo/Ian Walton

Fudbaleri Lidsa su na Enfildu posle velike borbe savladali Liverpul rezultatom 2:1 (1:1) u okviru 13. kola engleske Premijer lige i tako napravio podvig vredan pamćenja. Uprkos pogocima koje su postigli Rodrigo i Samervil, titulu igrača utakmice bez ikakvog razmišljanja poneo je golman, Ilan Melije, koji je bio neprobojna prepreka za ostrvskog vicešampiona.

Gosti su sjajno otvorili meč i do vođstva došli već u četvrtom minutu. Ponovo je nesigurnost pokazao Džo Gomez, koji već godinama deluje toliko uplašeno, da se samo nameće pitanje ima li kvaliteta za tim kao što je Liverpul. Pomenuti štoper je napamet poslao loptu ka svom golmanu Alisonu, koji nije bio tamo gde je Gomez očekivao, što je dobro ispratio Rodrigo Moreno i zatresao mrežu.

Međutim, slavlje je trajalo čitavih deset minuta, pošto je Mohamed Salah bio precizan u 14. minutu. Endi Robertson je poslao loptu pred gol gostiju, odakle je Egipćanin dobro reagovao i izjednačio.

U nastavku su se ređale šanse za Liverpul, ali nikako nisu mogli Klopovi fudbaleri do drugog pogotka. Najzaslužniji za to bio je Melije, koji je zabeležio čak devet odbrana tokom meča. Nekoliko puta je izlazio kao uspešniji iz duela sa Darvinom Nunjezom, koji je imao par dobrih pokušaja.

Baš kada se činilo da će ostati nerešeno, mladi Krisensio Samervil je u 89. minutu pogodio za potpuni šok na Enfildu. Patrik Bamford je uposlio saigrača, koji je bez mnogo razmišljanja uputio udarac i savladao Alisona i tako doneo veliku radost svom timu.

U narednom kolu Liverpul će gostovati Totenhemu u Londonu, ali će pre toga na svom terenu dočekati Napoli u okviru poslednjeg kola grupne faze Lige šampiona. Sa druge strane, Lids će na svom terenu ugostiti ekipu Bornmuta.