30/10/2022

-

17:04

Monako - Copyright profimedia

Monako je u 13. kolu francuske Lige 1 pobedio Anže 2:0 (0:0), lepim golovima Embola i Golovina i tako se bodovno izjednačili sa Marsejom na petom mestu.

U Monaku su misli na Crvenu zvezdu i odlučujući meč u četvrtak u Ligi Evrope, pa je trener Filip Klemen protiv Anžea poslao tim bez Golovina, Enrikea, Vanderson, Žana Lukasa, Badiašilea. U ne baš zanimljivom prvom delu propustio je priliku da povede. Posle faula Amadua dosuđen je penal, ali je golman gostiju Fofana pročitao Ben Jedera i odbranio mu penal u 41. minutu.

U nastavku je Vanderson zamenio Sara i posle devet minuta lepo je asistirao Embolu za vodeći pogodak "kneževa". Klemen je na teren poslao i Enrikea i Golovina, pa mu se i ta izmena "pozlatila". Rus je u 70. minutu sa 16 metara postigao fantastičan pogodak skidajući paučinu iz gornjeg ugla golmana Fofane.

Domaćin je do kraja lako zadržao prednost. Monako je igrao u sastavu: Nubel - Disasi, Maripan, Sar (od 46. Vanderson) - Alkiuš, Fofana, Mataco, Jakobs (od 55. Enrike) - Minamino (od 55. Golovin) - Embolo (od 68. Foland), Ben Jeder.