Jović postigao pobedonosni gol za Fiorentinu, Radonjić strelac za Torino

09/11/2022

-

22:40

Jović postigao pobedonosni gol za Fiorentinu, Radonjić strelac za Torino - Copyright Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Fudbaleri Fiorentine nadigrali su Salernitanu 2:1 (1:0) u 14. kolu italijenske Serije A. Gol odluke postigao je srpski reprezentativac, Luka Jović.

On je u 82. minutu posle asistencije Saponere zatresao mrežu rivala, gol je prvobitno poništen zbog ofsajda, ali je posle gledanja VAR tehnologije pogodak ipak priznat.

Fiorentina je povela na ovom meču preko Bonaventure koji je dao gol u 15. minutu, a izjednačenje je Salernitani doneo Dia u 55. i tako uneo potpunu neizvesnost u meč.

Ipak, Luka Jović je postigao svoj sedmi gol i tako doneo svom timu nova tri boda.

Sjajnu utakmicu odigrao je i Nemanja Radonjić za Torino, on je u 29. minutu povukao loptu sa polovine terna, maltene predriblao pola ekipe Sampdorije i na kraju postigao gol, a njegova ekipa je na kraju pobedila 2:0.

Inter je dominirao protiv Bolonje, postigli su čak šest golova i rutinski došli do novog trijumfa.