Siti lako protiv Čelsija, Liverpul se provukao posle penala, ispali Arsenal i Totenhem

09/11/2022

-

23:10

Mančester siti - Copyright Tanjug/(AP Photo/Rui Vieira)

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Čelsi 2:0 u šesnaestini finala Liga kupa.

Posle neizvesnog prvog poluvremena, Siti se razigrao, postigao dva gola u roku od pet minuta i tako rešio pitanje pobednika.

Prvo je Marez posle faula Čalobe perfektnim slobodnim udarcem savladao Mendija koji je pogledom samo ispratio loptu.

A onda je pet minuta kasnije Alvarez bio na pravom mestu u pravo vreme i posle odbitka udvostručio prednost svoje ekipe.

Mnogo zanimljivije je bilo na meču Liverpul - Derbi, budući da su penali odlučivali pobednika posle najnepopularnijeg rezultata.

Posle po dva promašaja i pogotka na obe strane, Galaher je odbranio penal, a Harvi Eliot realizovao pobednosni jedanaesterac.