10/11/2022

-

22:56

Aston Vila propustila šansu da ponovo pobedi Junajted, Mančester u osmini finala EFL kupa - Copyright Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u osminu finala EFL kupa. Pobedili su Aston Vilu na stadionu Old traford rezutlatom 3:2 (0:0).

Junajted je trijumfovao posle preokreta. Vila je dva puta vodila. Prvo u 48. minutu preko Olija Votkinsa, a potom i od 61. autogolom Dioga Dalota. U međuvremenu je Antoni Marsijal izjednačio u 49.

Domaćin je u 67. minutu preko Markusa Rašforda poravnao rezultat na 2:2, da bi potom Bruno Fernandeš u 78. doneo pobedu Mančester junajtedu.

Konačnih 4:2 postavio je Skot Mektominej u poslednjim trenucima utakmice.

Pre Junajteda, plasman u osminu finala obezbedili su Lester, Blekburn, Vulverhempton, Notingem, Njukasl, Sautempton, Brajton, Džilindžem, Linkoln, Mančester siti, Čarlton, MK Dons, Bornmut, Liverpul i Barnli.

Aston Vila je propustila priliku da ponovi uspeh iz prethodno kola Premijer lige, u kom je na svom stadionu pobedila upravo Mančester junajted rezultatom 3:1.