12/11/2022

-

18:05

Totenhem - Copyright Tanjug/(AP Photo/David Cliff)

Revija golova i mnogo rezultatskih preokreta viđeno je na meču 16. kola Premijer lige u Londonu između Totenhema i Lidsa. Gosti su tri puta vodili, a nakon 3:2 domaćin je sa dva gola Rodriga Betankura preokrenuo do pobede od 4:3 (1:2).

Fudbaleri Lidsa tri puta su imali gol prednosti, Samervil je doneo 1:0  u 10. minutu, Kejn izjednačio, a u finišu poluvremena Rodrigo ponovo gostima omogućio vođstvo.

U istom ritmu nastavljeno je i u drugom delu. Dejvis je udarcem sa ivice kazenog prostora "probušio" na gol liniji golmana Meslijea i njegovog  saigrača  za 2:2.

Rodrigio je pobegao po levoj strani odbrani domaćih, pogodio suprotan ugao za 3:2. Na scenu je potom stupio Urugvajac Betankur, za dva minuta sjajno je dva puta reagovao za potpuni preokret.

Najpre je izjednačio na 3:3 udarcem sa 16 metara, potom je Dejan Kuluševski prošao po desnoj strani, idealno poslužio reprezentativca Urugvaja za konačnih 4:3.

Trijumf je zabeležio i  Liverpul, slavio je rezultatom 3:1 (3:1) protiv Sautempton koji je nakon vodećeg pogotka Firmina izjednačio preko Adamsa.

Do kraja poluvremena Darvin Nunjez je sa dva gola doneo očekivanu pobedu domaćinu.