13/11/2022

-

14:31

MN Press - Copyright MN Press

Fudbaleri Intera su u okviru 15. kola italijanske Serije A slavili na gostovanju Atalanti sa 3:2 (1:1) i tako se, bar na kratko, popeli na četvrto mesto na tabeli. Igrač utakmice bio je fudbaler gostiju, Edin Džeko, koji je sa dva gola doprineo trijumfu milanske ekipe.

Atalanta je odlično otvorila meč i prva došla do vođstva. Stefan de Fraj je oborio Duvana Zapatu u svom šesnaestercu i sudija je pokazao na belu dačku. Odgovornost je preuzeo Ademola Lukman i bio siguran za 1:0.

Ipak, Inter je do izjednačenja došao desetak minuta posle toga. Lautaro Martinez je u 37. minutu glavom spustio loptu za Džeka, koji se dobro snašao i zatresao mrežu Atalante.

Prvo vođstvo Inter je stekao u 56. minutu kada je Federiko Dimarko na sjajan način proigrao Džeka, a ovaj rutinski poslao loptu iza leđa Huana Muzoa.

Samo pet minuta nakon toga gosti su postigli i treći pogodak. Denzel Damfris je centrirao sa desnog boka, nakon čega je Hoze Luis Palomino nespretno reagovao i zatresao sopstvenu mrežu.

Uspeo je Palomino u 77. minutu da se iskupi tako što je nakon kornera glavom pogodio za 3:2, ali do kraja meča domaći nisu mogli da stignu do izjednačenja i sva tri boda su pripala Interu.

Treba pomenuti i to da je trener Atalante, Gašperini danas ubeležio svoju 500. utakmicu Serije A, dok je za Inzagija ona bila 250.