Junajted se provukao protiv Fulama, Garnačo pogodio u 93. minutu

13/11/2022

-

19:36

Junajted se provukao protiv Fulama, Garnačo pogodio u 93. minutu - Copyright Tanjug/(AP Photo/Leila Coker)

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su u gostima Fulam 2:1 (1:0) u okviru 16. kola engleske Premijer lige.

Pogodak u 93. minutu koji je doneo"crvenim đavolima" tri boda na ovom duelu postigao je Alehandro Garnačo. Loptu mu je prosledio Eriksen, a ovaj rutinski savladao Lena i onda gol proslavio skidanjem dresa.

Pre njega, upravo je Eriksen doveo Junajted u vođstvo u 14. minutu posle asistencije Bruna Fernandeša. Našao se Danac na pravom mestu u pravo vreme i rutinski savladao čuvara mreže londonskog kluba.

Ipak, izjednačenje Fulamu doneo je Daniel Džejms, bivši krilni napadač upravo Mančestera, koji se prikrao između štopera Junajteda i odličnu loptu Toma Kirnija sproveo iza leđa De Hee.

Ekipa Erika ten Haga pred pauzu za Svetsko prvenstvo u Kataru nalazi se na petom mestu sa 26 bodova, dok je Fulam deveti sa 19.