Senegal opravdao ulogu favorita, drugi poraz Katara na Mundijalu

25/11/2022

-

16:00

Tanjug/AP Photo/Ariel Schalit - Copyright Tanjug/AP Photo/Ariel Schalit

Fudbalska reprezentacija Katara ponovo je pokazala da je kvalitetom zaostaje za drugim timovima na Svetskom prvenstvu čiji je domaćin. Nakon Ekvadora, trijumf je ostvarila i reprezentacija Senegala. Rezultat je bio 3:1 (1:0).

Senegal je bez ikakvih problema došao do pobede i ostao u igri za prolaz iz Grupe A u narednu fazu šampionata. Ovo su toj afričkoj selekciji prvi bodovi nakon poraza od favorizovane Holandije na startu.

Katar je ponovo bio inferioran, iako je sa velikim ambicijama ušao na takmičenje. Senegal je bio bolji od početka, i za to nagrađen u 41. minutu, kada je Bulaje Dija pogodio za vođstvo.

Drugo poluvreme nije donelo nikakvu promeni u odnosu snaga na terenu. Senegalci su posle samo tri minuta došli do dva gola prednosti, pogodak je postigao Famara Dijediu, i tada je postalo jasno da će odneti pobedu.

Ali, Katar se tada "probudio". Imao je domaćin kolosalnu šansu, koja nije realizovana zahvaljujući maestralnoj odbrani Eduara Mendija. Ipak. rezervista Mohamed Muntari, koji je u 74. ušao u igru, samo pet minuta kasnije je pogodio za nadu domaćina.

Ta nada srušena je već u 84. minutu, kada je Bamba Dijeng ponovo doneo Senegalu dva gola prednosti, što Katar nije uspeo da nadomesti do kraja utakmice.

KATAR - SENEGAL 1:3 (0:1)

Strelci: Dija u 41, Dijediu u 48, Dijeng u 84. za Senegal i Muntari u 79. za Katar.

Stadion: Al Tumama Gledalaca: 41.797 Sudija: Mateu Lahoz (Španija)

KATAR: Baršam - Mohamad, Pedro Migel (od 83. Vad), Kuki, Hasan, Ahmed (od 83. Salman) - Budijaf (od 69. Hatem), Madibo, Al Hajdos (od 74. Muntari) - Almoez Ali, Afif.

SENEGAL: E. Mendi - Sabali, Kulibali, Dijalo, Žakobs (od 77. P. Sise) - I. Sar (od 74. Ndiaje), N. Mendi (od 78. P. Sar), Gaj, Dijata (od 64. Sis) - Dija, Dijediu (od 74. Dijeng).