Stefan Bajčetić golom začinio trijumf Liverpula nad Aston Vilom

26/12/2022

-

20:34

Liverpul - Copyright Tanjug/(AP Photo/Rui Vieira)

Liverpul je na gostovanju Aston Vili zabeležio treću pobedu u nizu u Premijer ligi i naneo prvi poraz domaćinu otkako ih sa klupe vodi Unai Emeri.

Tim sa Enfilda slavio je rezultatom 3:1 (2:0), brzo vođstvo preko Salaha već u petom minutu nagovestilo je da se četa Jirgena Klopa vraća sa celim plenom iz Birmingema.

U finišu poluvremena Van Dajk je povisio na 2:0, da bi trijumf gostiju začinio talentovani Stefan Bajčetić (18) nakon  samo tri minuta provedenih na terenu.

Sin bivšeg fudbalera Zvezde i Vojvodine Srđana Bajčetića, odlično je reagovao u 81. minutu i šansu koju su mu pripremili Gomez i Nunjez krunisao pogotkom. Predribalo je golmana Olsena i potom kroz noge poslao loptu Mingsu za konačnih 3:1.

Rezultatsku neizvesnost vratio je Oli Votkins u 51. minutu kada je smanjio na 2:1. Odlično je reagovao na centaršut Daglasa Luiza, zahvatio je loptu glavom na drugoj stativi u pogodio suprotan ugao za 2:1.

Igrač koji je pojačao tim iz Birmingema u sezoni 2020/21 postao je najefikasniji igrač Aston Vile u delima sa Liverpulom, za kratko vreme postigao je svoj peti pogodak.