Arsenal slavio u gradskom derbiju: "Tobdžije" preokrenule protiv Vest Hema

26/12/2022

-

22:58

Arsenal - Vest Hem - Copyright Tanjug/(AP Photo/David Cliff)

Fudbaleri Arsenala su bez izgubljenog boda kao domaćini ove sezone u Premijer ligi. Njihov gradski rival Vest Hem prilično ih je nanamučio na Emiratima, međutim, lider u šampionatu Engleske je preokretom u drugom poluvremenu slavio pobedu od 3:1 (0:1).

U periodu od 53. do 58. minuta Saka i Martineli matirali su golmana Fabijanskog i nadoknadili gol zaostatka iz prvog dela. Trijumf je overio Edvard Enketija, odlično se snašao u šesnaestercu rivala, okrenuo čuvara i pogodio za nedostižnih 3:1.

Vest Hem je sačuvao mrežu pred naletima Arsenala na početku meča, da bi u  27. minutu izveo dobru akciju. Pokrenuo je Antonio, loptu je u trku prihvatio Bouen i utrčao u kazneni prostor. Štoper "tobžija" Saliba pokosio je protivničkog napadača gostiju i skrivio penal koji je precizno izveo Said Benrahma - 1:0.

U 53. minutu u prodoru je bio Odegard, njegov loš šut sa 25 metara pretvorio se u sjajnu asistenciju za Bukajo Saku. Reprezentativac Engleske primio je loptu i elegantno je posalo u donji desni ugao za 1:1.

Pet minuta kasnije na  potezu je bio Gabrijel Martineli, proigrao ga je Granit Džaka, udarcem iskosa sa leve strane Brazilac je pogodio bliži ugao Fabijanskog za potpuni preokret.