27/12/2022

-

22:55

Mančester junajted lako izašao na kraj sa Notingem Forestom - Copyright Tanjug/AP Photo/Dave Thompson, Pool

Fudbaleri Mančster junajteda nadigrali su Notingem Forest 3:0 (2:0) u 17. kolu engleske Premijer lige.

Od starta je Mančester napadao, to mu se isplatilo već u 19. minutu kada je Kristijan Eriksen uputio sjajnu loptu na koju je natrčao Markus Rašford i sjajnim udarcem načeo mrežu Vejna Henesija.

Prednost je samo tri minuta kasije udvostručio Entoni Marsijal, a Rašford je ovoga puta bio u ulozi asistenta. Englez je sjajno uposlio Francuza koji je sa ivice kaznenog prostora šutirao, Henesi uspeo da zakači loptu koja je ipak završila iza njegovih leđa.

Do kraja poluvremena, Vili Boli je uspeo da smanji prednost domaćina, ali je njegov gol posle VAR provere poništen zbog ofsajda.

U drugom delu igre Notingem nije uspeo da zapreti "crvenim đavolima" koji su igrali mirno i staleženo, a tačku na meč stavio je Brazilac Fred posle inteligentnog dodavanja njegovog kolege iz reprezentacije, Kazemira.

Dominaciju Junajteda potvrđuje i statistika, budući da su izabranici Erika ten Haga imali loptu u svojim nogama 66% vremena.