Fulam slomio Sautempton u finišu, Mitrović promašio penal

31/12/2022

-

18:05

Mitrović - Copyright Tanjug/(John Walton/PA via AP)

Fulam je uspeo da materijalizuje trijumf iz prethodnog kola kada je sa gostovanja Kristal Palasu doneo tri boda (3:0). Na Krejven kotidžu dočekao je poslednjeplasirani Sautempton i slavio sa 2:1 (1:0).

Vezni igrač gostiju Džejms Vord-Praus zatresao je mrežu na obe strane, gol za izjednačenje bio je prava majstorija, međutim, u junaka meča je izrastao defanzivni vezni Žoao Paljinja koji je rešio pobednika golom u 88. minutu. Keni Tete je centrirao, Portugalac je odlično reagovao na drugoj stativi i udarcem glavom pogodio bliži ugao za konačnih 2:1.

Šansu da zapečati trijumf domaćina imao je Aleksandar Mitrović u nadoknadi, njegov udarac iz jedanaesterca odbranio je golman Gavin Bazunu. Srpski napadač ostao je na deset golova u Premijer ligi ove sezone, uz dva promašena penala.

U 33. minutu Vilijan je sa leve strane iz kornera loptu nabacio na ivicu šesnaesterca gde je čekao Andreas Pereira. Brazilac je uhvatio volej, a lopta na putu ka golu udarila Vord-Prausa promenila pravac i završila u mreži.

Do primljenog pogotka gosti su imali nekoliko idealnih šansi. U 19. minutu posle neuspele ofsajd zamke Če Adams je imao otvoren put ka golu, ali je golman Leno odlično reagovao i sprečio pogodak. U narednom napadu Palinja je izblokirao udarac Adamsa koji se našao na nekoliko metara od gola.

Džejms Vord-Praus se iskupio za autigol u 56. minutu. Majstorski je izveo slobodan udarac sa 22 metara, prebacio je loptu preko živog zida i pogodio levi ugao Lena - 1:1.

Odmah zatim, Vord-Praus je proigrao Edozija, a Leno još jednom sačuvao mrežu.