01/01/2023

-

22:40

Lans naneo PSŽ-u prvi poraz u sezoni - Copyright Tanjug/AP Photo/Thibault Camus

Fudbaleri Lansa su na svom terenu savladali Pari sen Žermen sa 3:1 (2:1) u okviru 17. kola Lige 1 i na taj način aktuelnom prvaku Francuske naneli prvi ligaški poraz u sezoni. Takođe, održali su korak za PSŽ-om koji nakon ove utakmice ima svega četiri boda više.

Domaći su od starta pokazali da nameravaju da napadnu i nadigravaju se sa protivnikom, te je već u petom minutu Premislav Frankovski doneo svoj tim u vođstvo.

Ipak, radost je trajala svega dva minuta, pošto je mladi napadač Parižana, Hugo Ekitike iskoristio asistenciju Nordija Mukielea i u osmom minutu doneo izjednačenje.

Drugi gol za Lans postgiao je Luj Openda i to na kakav način... Seko Fofana je poslao odličan pas ka svom napadaču, koji je fenomenalnim lažnjakom izbacio iz igre Markinjosa i savladao Donarumu.

Konačan rezultat postavio je Aleksis Klod-Moris u 47. minutu, ali je ponovo ključnu ulogu imao Openda. Sjajni Belgijanac je ovoga puta na fantastičan način petom asistirao Klod-Morisu, koji se dobro kretao i zatresao mrežu za, ispostaviće se, konačnih 3:1.

Do kraja meča PSŽ je imao samo jednu ozbiljnu šansu i to preko Pabla Sarabije, koji je u 75. minutu imao priliku da glavom smanji na 3:2 i tako nas uvede u neizvesnu završnicu, ali je golman domaćin Bris Samba maestralno reagovao i otklonio opasnost.

U narednom kolu Lans gostuje Strazburu 11. januara, dok će PSŽ na svom terenu dočekati Anžer.