Brentford iznenadio Liverpul: Kraj pozitivne serije "redsa"

02/01/2023

-

20:49

Brentford i Liverpul - Copyright AP Photo/Ian Walton

Fudbaleri Brentforda pobedili su Liverpul na svom terenu rezultatom 3:1 (2:0) u utakmici 19. kola Premijer lige

Iako je domaćin igrao bez najboljeg strelaca Ajvana Tonija, koji je zbog povrede presedeo meč na klupi, Brentford je uspeo da iznenadi favorizovanu ekipu Jirgena Klopa i na kraju dođe do sva tri boda.

Liverpul je pre ovog duela vezao četiri trijumfa u engleskom prvenstvu, ali je prvi meč u novoj godini morao da završio porazom.

Brentford je do vođstva na meču stigao u 19. minutu, posle nespretne reakcije i autogola Ibrahima Kontea. Domaćin je povisio rezultat u 42. minuti preko Joanea Vizea, a neposredno pre njegovog gola, poništen je pogodak Benu Meju zbog ofsajda.

Početkom drugog poluvremena, novi poništen gol, ovog puta u korist domaćina, a nakon reakcije iz VAR sobe utvrđeno je da se Darvin Nunjez nalazi u nedozvoljenoj poziciji.Ubrzo nakon toga, Liverpul je ipak uspeo da postigne gol u režiji Aleksa Čemberlejna, ali to je sve što su mogli "redsi" na ovoj utakmici.

Treći gol za Brentford postigao je Brajan Nbeumi u 84. minuti za konačnih 31. Liverpul je na taj način doživeo prvi poraz u Premijer ligi nakon 29. oktobra prošle godine, kada je na Enfildu slavio Lids 2:1. "Redsi" su nakon toga pobedili Totenhem, Sautemtpon, Aston Vilu i Lester, ali su na kraju ostavili bodove u Brentfordu.

Liverpul je na šestom mestu tabele sa 28 bodova, dok je Brentford na poziiji ispod sa 26.