05/01/2023

-

22:54

Rijad Marez doneo Mančester sitiju pobedu nad Čelsijem - Copyright Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Mančester siti nije blistao na "Stamford bridžu", ali je golom Rijada Mareza u 63. minutu slavio pobedu od 1:0 (0:0) u 19. kolu Premijer lige i nastavio trku sa Arsenalom. Šampion zaostaje pet bodova za "tobdžijama", ali kvalitet igre je ono što bi moralo da brine menadžera Pepa Gvardiolu, jer je ekipa u većem delu bila neprepoznatljiva. Čelsi je imao pad od 15-tak minuta u drugom delu i platio je ceh.

Veliki rivali odigrali su šahovsku partiju u prvih 45 minuta, sa mnogo trčanja, taktičke discpline i bez prilika. Domaćin je bio agilniji bez obzira što je trener Grem Poter morao u u ovodnih 20 minuta da napravi dve prinudne izmene pa su Obamejang i Čukvuemeka zamenili Sterlinga i Pulišića.

Karni Čukvuemeka je imao i najbolju priliku u prvom delu kada je u 44. minutu sa ivice šesnaesterca pogodio stativu. Siti je ofanzivno razočarao, sem udarca Erlinga Halanda preko gola, nije uspeo da zapreti domaćinu.

U nastavku smo gledali pravi engleski derbi, sa mnogo trčanja, sprinteva, napadačkih akcija na obe strane. Siti je nametnuo tempo u prvih 15 minuta, bolje je kombinovao i propustio je u 50. minutu priliku da povede jer je Ake udarcem glavom pogodio stativu. Zatim je u golman Kepa odbranio oštar udarac De Brujenea, ali na drugoj strani je Tijago Silva propustio zicer za vođstvo domaćina.

"Rezervisti" Sitija Griliš i Marez doneli su Sitiju vođstvo u 63. minutu. De Brujne je upostio Griliša po levom boku, reprezentativac Engleske je na suprotnoj strani pronašao Mareza kome nije bilo teško da zatrese mrežu nespremnog Kepe.

Pokušao je menadžer Čelsija da iznenadi rivala uvođenjem trojice tinejdžera (Hačinson, Hol, Galager), ali kvalitet je bio na strani Sitija koji je održao prednost i osvojio sva tri boda.