Mančester siti ubedljivo savladao Čelsi i plasirao se u narednu fazu FA kupa

08/01/2023

-

19:29

Mančester siti ubedljivo savladao Čelsi i plasirao se u narednu fazu FA kupa - Copyright Tanjug/AP Photo/Rui Vieira, file

Mančester siti je i treći put ove sezone pobedio Čelsi. "Građani" su za samo 15 minuta u prvom poluvremenu golovima Rijada Mareza, Hulijana Alvareza i Fila Fodena ugasili svaku nadu "plavaca" da mogu do iznenađenja u trećem kolu FA Kupa Engleske. Na kraju je bilo 4:0 za Mančester siti koji će se u šesnaestini finala sastati sa boljim iz meča Oksford - Arsenal.

Siti je ove sezone prvo eliminisao Čelsi iz Liga Kupa Engleske (2:0), pre nekoliko dana slavio je na "Stamfrod bridžu" (1:0) u Premijer ligi, a het-trik trijumfa ubeležili su večeras, mnogo lakše nego u prethodna dva duela.

Rijad Marez je pre nekoliko dana doneo pobedu nad Čelsijem, a u 23. minutu je sjajno izveo slobodan udarac za vođstvo. Povratnik sa Mundijala, argentinski mladi as Hulijan Alvarez je rutinski relaizovao penal, da bi Foden iskoristio sjajan pas i lako matirao Kepu.

U nastavku Siti nije mnogo forsirao, a posle penala koji je skrivio Kalid Kulibali, Rijad Marez je u 85. minutu uspešno realizovao jedanaesterac.

Senzaciju je napravio Srtivenidž u Birmingemu. Aston Vila je golom Sansona do 88. minuta vodila, da bi Dendoker napravio penal i zaradio crvceni karton, a Rid i Kembel sa dva gola u tri minuta odveli Stivenidž u šesnaestinu finala i duel sa Stoukom.