Milan prosuo pobedu: Roma do boda bez Murinja

08/01/2023

-

23:06

Milan prosuo pobedu: Roma do boda bez Murinja - Copyright Tanjug/(Spada/LaPresse via AP)

Milan je imao sve, vođstvo od 2:0, sigurnu igru, ali je onda sve uprskao u poslednjih osam minuta meča i dozvolio je bezopasnoj Romi, koja je do 87. minuta delovala kao jagnje, da se pretvori u "vučicu" i dođe do 2:2 u derbiju 17. kola Serije A. Teško da će šampion Italije odbraniti tron ako bude i dalje prosipao bodove kao protiv Rimljana, a "vučici" je bod obezbedio Ejbraham posle odbitka i udarca Nemanje Matića glavom u trećem minutu nadoknade!

Bez trenera Žozea Murinja na klupi, jer odrađuje kaznu zbog isključenja, Roma se dosta dobro branila protiv Mlana u prvih pola sata. Golman Rui Patrisio je sjajno odbranio udarac Brahima Dijaza, ali je onda 30 sekundi kasnije slabo reagovao posle kornera Tonalija i štoper Kalulu je doneo prednost "roso-nerima". Rimljani su ofanzivno bili jako slabi u prvom delu, probudili su se pred kraj ali Dibala i Đalevski sa distance, nisu zapretili golmanu Tatarušanuu, pa su ostali bez udarca u okvir gola.

Ni ulazak Nemanje Matića u 65. minutu nije donela ništa novo u igri Rimljana, ni stabilnost u veznom redu, ni bolje napadačke opcije. Posle jedne kontre rezervista Tomaso Pobega mirno iskoristio pas Leaoa i primakao Milan pobedi, ali nije tako mislila Roma.

Gosti su u finišu meča, iz prvog udarca u okvir gola stigli do pogotka preko Ibanjeza, a iz drugog do remija! Posle centaršuta sa desne strane, Nemanja Matić je šutirao glavom sa šest metara pravo u Tatarušanua, ali je Ejbraham reagovao kao panter i ubacio loptu u mrežu. Šokantan završetak meča za Milan, a srećan za Romu. Šampion je propustio priliku da se primakne Napoliju na pet bodova, ostao je na deobi druge pozicije sa Juventusom.