14/01/2023

-

15:36 >> 15:45

Junajted preokretom do pobede u mančesterskom derbiju - Copyright Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

Fudbaleri Mančester junajteda su nakon velikog preokreta došli do pobede nad Mančester sitijem 2:1 (0:0) u okviru 18. kola engleske Premijer lige. Nema sumnje da će trener gostiju, Pep Gvardiola, narednih dana dosta govoriti o sudijskim odlukama koje, ruku na srce i jesu obeležile ovaj derbi.

Dva sporna momenta bila su ključna za ishod meča. Prvi je bio kod izjednačujućeg pogotka Junajteda, kada je Kazemiro poslao loptu ka Rašfordu koji je bio u ofsajdu, ali ju je preuzeo Bruno Fernandeš i poslao je iza leđa Edersonu. Sudija je prvo dosudio ofsajd, da bi nakon VAR asistencije zaključio da Rašford nije bio u kontaktu sa loptom i priznao je pogodak, iako je Englez definitivno uticao na igru.

Siti je do prednosti došao u 60. minutu preko Džeka Griliša, koji je pogodio glavom nakon centaršuta Kevina de Brujnea i osim te, Siti nije imao druge ozbiljnije šanse tokom čitavog meča.

Pobedonosni gol bio je delo Markusa Rašforda u 82. minutu posle proigravanja sjajnog Garnača. Mladi Argentinac se prelako oslobodio Natana Akea i poslao pas ka Rašfordu koji nije imao težak zadatak.