Dibala sa dva pogotka vodio Romu do pobede protiv Fiorentine

15/01/2023

-

22:40

Dibala sa dva pogotka vodio Romu do pobede protiv Fiorentine - Copyright Tanjug/Fabrizio Corradetti/LaPresse via AP

Fudbaleri Rome su u okviru 18. kola italijanske Serije A na svom stadionu savladali Fiorentinu sa 2:0 (1:0). Igrač utakmice bio je Paulo Dibala koji je postigao oba pogotka, ali bi domaćinu sigurno bilo teže da protivnik nije ostao sa desetoricom sredinom prvog poluvremena.

Defanzivac "Viole", Dodo je najpre dobio žuti karton u četvrtom minutu, da bi samo dvadeset minuta kasnije ponovo neoprezno startovao, što je Antonio Đua sankcionisao drugom javnom opomenom, a zatim i crvenim kartonom.

Od tog momenta situacija je postala dosta lakša za izabranike Žozea Murinja, koji su do vođstva stigli pet minuta pre isteka prvog dela igre. Igrao se 40. minut kada je Tami Abraham proigrao Dibalu, koji se sjajno snašao i pogodio za 1:0.

Prednost je udvostručena u 82. minutu, kada je definitivno rešeno i pitanje pobednika. Glavni akteri se nisu menjali, Abraham se našao u ulozi asistenta, a Dibala je ponovo zatresao mrežu Fiorentine i postavio konačan rezultat.

Srpski reprezentativci Nikola Milenković i Luka Jović su se našli u startnoj postavi gostiju, ali je centarfor zamenjen na startu drugog dela. Aleksa Terzić je utakmicu ispratio sa klupe.