Vest Hem prekinuo negativnu seriju, Everton nastavio sa porazima

21/01/2023

-

18:06

Vest Hem - Copyright Tanjug/(AP Photo/Steve Luciano)

Agonija Evertona se nastavlja i posle 21. kola Premijer lige. Tim iz Liverpula je i osmi meč za redom odigrao bez pobede, protiv Vest Hema u londonu izabranici Frenka Lamparda poraženi su rezultatom 2:0 čime su ostali na samom dnu tabele.

Sudbinu gostiju zapečatio je raspoloženi Džered Bouen, sa dva pogotka odlučio je pobednika i prekinuo negativnu seriju svog tima koji je na poslednjih sedam mečeva u prvenstvu Engleske zabeležio remi i šest poraza.

Bouen je dva puta sjajno reagovao pred protivničkim golom i doneo važne bodove u borbi za opstanak.

Slabe igre kod kuće i samo jedan trijumf u sezoni pred svojim navijačima mogu da koštaju opstanka fudbalere Sautemptona. Slavili su na gostovanju Evertonu u prošlom kolu, međutim, tri boda iz Liverpula nisu uspeli da materijalizuju protiv Aston Vile.

U 77. minutu Daglas Luiz je nabacio loptu iz prekida u šesnaesterac, odlično je skočio Oli Votkins i udacem glavom doneo pobedu gostimaiz Birmingema.

U borbi za opstanak važne bodove ispustio je Lester protuiv Brajtona. Preokrenule su "lisice" na 2:1 golovima Olbrajtina i Barnsa, međutim, planove domaćinu pokvario je Ijan Ferguson u finišu. Iskorustii je centrašut Estupinjana sa leve strane, udarcem glavom pogodio je za 2:2 i utišao King Pauer stadion.

Bornmut je preknuo niz od četri poraza za redom, ali nije zadovoljan sa konačnih 1:1 protiv Notingem Foresta koji je golom Saridža u 83. minutu osvojio bod.