-

16:54

Erling Haland - Copyright Tanjug/(AP Photo/Dave Thompson)

Fudbaleri Mančester sitija u duelu sa Vulverhemptonom do bodova su stigli novim het-trikom Erlinga Halanda. Norvežanin je ove sezone u Premijer ligi četvrti put bio trostruki strelac.

Nakon što je na Etihadu napunio mrežu Kristal Palasu (4:2, 4. kolo), Notingem Forestu (6:0, 5. kolo) i Mančester junajtedu (6:3, 9. kolo), ista sudbina zadesila je i "vukove" koji su poraženi rezultatom 3:0.

Nastavio je napadač "građana" da obara rekorde u šampionatu Engleske, na 20 odigranih mečeva, postigao je 25 golova.

Mrežu Vulvsa načeo je u finišu poluvremena, Kevin De Brujne, najbolji paker u Premier ligi, upisao je svoju 11. asistenciju. Idealno je centrirao, Haland je skočio i udarcem glavom doneo vođstvo.

Golgeter Sitija na početku drugog dela za pet minuta spakovao je još dve lopte u mrežu gostiju za konačnih 3:0.

Ruben Neveš je u 50. minutu skrivio penal, a Haland bio precizan za 2:0, da bi ubrzo uz dosta sreće i zahvaljujući slaboj reakciji golmana gostiju overio pobedu domaćina.

Fudbaleri Lidsa su u krizi rezultat, na šestom meču za redom nisu zabeležili pobedu. Dočekali su Brentford i odigrali bez golova.

Gosti su prekinuli niz od tri pobede u prvenstvu ali i dalje traje njihova serija nepobedivosti, na osam uzastopnih mečeva imaju skor od po četiru pobede i remija.