Rems šokirao PSŽ, do boda stigao u šestom minutu nadoknade

29/01/2023

-

22:51

Rems - Copyright Tanjug/(AP Photo/Thibault Camus)

Fudbaleri Pari Sen Žermena remizirali su na svom terenu sa Remsom 1:1 (0:0) u 20. kolu francuske Lige 1 i tako vratili neizvesnost u šampionsku trku.

Bio je bolji Rems u prvih 45 minuta ali ne dovoljno da povede. Folarin Bolagun imao je nekoliko prilika ali je Đanluiđi Donaruma bio na visini zadatka i sačuvao je svoju ekipu.

Potom je u drugom delu igre PSŽ odmah krenuo u ofanzivu. U jednom napadu Lionel Mesi je uputio udarac, lopta se od štopera gostiju odbila do Nejmara koji je izašao jedan na jedan sa golmanom, predriblao ga i rutinski zatresao mrežu Remsa.

Samo deset minuta nakon gola, baš kada se učinilo da su Parižani preuzeli kontrolu nad duelom, Marko Verati je napravio oštar faul, a sudija je posle gledanja VAR snimka ustanovio da je Italijan zaslužio crveni karton, te je do kraja PSŽ igrao sa igračem manje.

Tek u 96. minutu Rems je iskoristio igrača više, Balogun je naplatio sve svoje promašaje. Grešku na sredini terena iskoristio je Kamori Dumbia koji je prosledio loptu do svog napadača, a ovaj smireno zaobišao Donarumu i svojoj ekipi doneo zasluženi bod.