29/01/2023

-

22:56

Napoli - Copyright Tanjug/(Alessandro Garofalo/LaPresse via AP)

Fudbaleri Napolija pobedili su Romu 2:1 (1:1) u 20. kolu italijanske Serije A i tako napravili veliki korak ka tituli budući da sada imaju 13 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Inter.

Viktor Osimen nastavio je da trese mreže rivala, a večeras nam je priredio pravu majstoriju. Kviča Kvarackelija je uputio visoku loptu ka napadaču Napolija, a ovaj je prvo primio grudima, pa potom umirio kolenom i onda je zakucao u gol "vučice" za početno vođstvo svoje ekipe.

U drugom poluvremu Roma je više napadala i to joj se isplatilo u 75. minutu kada je Nikola Zalevski uputio centaršut sa desne strane, a na drugoj stativi našao se Stefan El Šaravi koji je samo preusmerio loptu u gol Napolija.

Ipak, pobednosni gol delo je Đovanija Simeonea kome je Kris Smoling ostavio previše prostora, a ovaj se po prijemu okrenuo, namestio i levom nogom precizno gađao desni ugao gola koji je čuvao Rui Patrisio.

Bolonja - Specija 2:0 (1:0)