Borba za titulu se nastavlja: Everton šokirao Arsenal

04/02/2023

-

16:04

Borba za titulu se nastavlja: Everton šokirao Arsenal - Copyright AP Photo/Jon Super

Borba za titulu u Premijer ligi se nastavlja, pošto je vodeći tim prvenstva Arsenal, doživeo iznenađujuć poraz na gostovanju Evertonu 1:0 (0:0) u 22. kolu takmičenja. To je izabranicima Mikela Artete bio tek drugi poraz u domaćem šampionatu, a poslednji put su izgubili još početkom septembra od Mančester junajteda 3:1.

Posle neuspeha u Liverpulu, "tobdžije" sada imaju 50 bodova, pet više u odnosu na Mančester siti, koji će, posle sutrašnjeg meča sa Totenhemom, imati priliku da se još više približi lideru tabele.

Iako je Arsenal danas imao daleko veći posed lopte (70 odsto) u odnosu na rivala, gosti nisu uspeli da materijalizuju terensku inicijativu. Štaviše, Everton je stvorio veći broj prilika, pogotovu u prvom poluvremenu, kada su najviše pretili Dokure, Kalvert-Levin i Gaje.

Međutim, nije bilo raspoloženih strelaca sve do 60. minuta, kada je Tarkovski nakon kornera bio najviši u skoku za veliko slavlje domaćih navijača. Arsenal je od tog trenutka krenuo u ofanzivu, ali nije bilo dovoljno energije, a ni koncentracije pred golom Pikforda.

Everton je na taj način zabeležio važna tri boda i pobegao iz zone ispadanja. Sada je prvi iznad crte sa 18 bodova, dok su Vulverhempton, Bornmut i Sautempton i dalje na začelju tabele.

Čelsi - Fulam 0:0

Everton - Arsenal 1:0 (0:0)