07/02/2023

-

22:50

profimedia - Copyright profimedia

​Dušan Vlahović je večeras bio vrlo raspucan u Salernu, kada je Juventus ubedljivo slavio protiv Salernitane sa 3:0 (2:0). Srpski napadač je uz dva postignuta pogotka uspeo da upiše i asistenciju i to kolegi iz nacionalnog tima, Filipu Kostiću.

Poslednju pobedu u Seriji A, "Stara dama" je ostvarila pre tačno mesec dana, kada je na svom terenu minimalnim rezultatom savladala Udineze. Na pobednički kolosek torinski klub su vratili reprezentativci Srbije, pomenuti Dušan Vlahović i Filip Kostić.

Bivši napadač Fiorentine i Partizana je najpre u 26. minutu bio precizan sa bele tačke. Fabio Mireti je oboren u protivničkom kaznenom prostoru, što nije promaklo sudiji Antoniju Rapuanu, koji je gostu dodelio najstrožu kaznu. Odgovornost je preuzeo Vlahović i šutirao neodbranjivo za Giljerma Očou.

Delovalo je da će Juventus na poluvreme otići sa svega jednim golom prednosti, ali su se Vlahović i Kostić postarali da tako ne bude. Naime, strelac prvog gola je u 45. minutu zahvatio loptu desnom nogu, ali ne kako je želeo, pa se ona odbila do Kostića, a ovaj ju je bez problema sproveo u mrežu.

Konačan rezultat postavio je raspoloženi Vlahović na samom startu drugog poluvremena. Igrao se 47. minut kada je Nikolo Fađoli na sjajan način oduzeo loptu na protivničkoj polovini i prosledio je do srpskog napadača, koji se fantastično snašao i udarcem iz prve je poslao u sam ćošak protivničkog gola.

Trener Juventusa, Masimilijano Alegri, je nakon toga odlučio da je najpametnije odmoriti svoje najubojitije napadače, pa je iz igre najpre izvadio Kostića u 62. minutu, a potom i Vlahovića u 79.