Real Madrid u finalu Svetskog prvenstva za klubove: Protiv Al Hilala za trofej

08/02/2023

-

22:12

Real Madrid - Copyright Tanjug/(AP Photo/Manu Fernandez)

Fudbaleri Real Madrida su u savladali Al Ahli sa 4:1 (1:0) i na taj način se plasirali u finale Svetskog prvenstva za klubove. Za trofej prvaka sveta će se "kraljevski klub" boriti sa Al Hilalom, koji je ranije pobedio Flamengo sa 3:2.

Nisu se previše mučili izabranici Karla Anćelotija u ovom meču, već su vrlo lako mogli i do ubedljivijeg trijumfa, s obzirom na to da je Luka Modrić propustio priliku da sa bele tačke zatrese mrežu.

Vodeći pogodak za Real bio je delo Vinisijusa Žuniora u 42. minutu, a već na startu drugog poluvremena, u 46. minutu Federiko Valverde je udvostručio prenost.

Ipak, nije se predavao Al Ahli, pa je u 65. minutu sa bele tačke smanjio zaostatak na 2:1 preko Alija Maluija.

Međutim, do kraja ne samo da nisu uspeli da izjednače, već su primili još dva gola. Nakon promašenog penala Luke Modrića u 87. minutu, pogodak za 3:1 postigao je Rodrigo u 92. na asistenciju Danija Sebaljosa.

Konačan rezultat postigao je dvadesetjednogodišnji Serhio Aribas u osmom minutu sudijske nadoknade.