Real Madrid po peti put osvojio klupsko Svetsko prvenstvo

11/02/2023

-

22:18

Real Madrid po peti put osvojio klupsko Svetsko prvenstvo - Copyright Tanjug/AP/Manu Fernandez

Fudbaleri Reala novi su osvajači Svetskog klupskog prvenstva i na tom mestu su nasledili londonski Čelsi, a u finalu su nadigrali Al Hilal 5:3 (2:1).

Kraljevski klub opravdao je ulogu favorita i stigao do rekordne pete titule najboljeg kluba na planeti.

Vinisius Žunior je već u 13. minutu doveo svoj tim u prednost, da bi Federiko Valverde pet minuta kasnije duplirao prednost Reala. Al Hilal nije želeo da se preda, pa je svim silama pokušao da se vrati u utakmicu, a u 26. minutu Musa Marega je uspeo da smanji rezultatski zaostaka.

Real je baš kao i prvo, kvalitetno počeo i drugo poluvreme. U razmaku od četiri minuta šampion Španije je povećao vođstvo na 4:1. Treći gol bio je delo Karima Benzeme, a četvrti Valverdea.

Al Hilal je bio hrabar i nagrađen je pogotkom Lusijana Vijeta ali je Vinisijus svojim drugim golom brzo odgovorio.

Konačan rezultat postavio je Vijeto u 79. minutu.

U utakmici za utešnu bronzanu medalju Flamengo je pobedio Al Ahli rezultatom 4:2.