12/02/2023

-

22:02

Kakav fer-plej potez trenera Rendžersa: Naredio igračima da puste rivala da izjednači zbog nesportski postignutog gola! - Copyright Euronews/Printscreen

Čast je kod nekih u fudbalu iznad svega, a to je na delu večeras pokazao trener Glazgov Rendžersa Majkl Bil, na čemu su mu aplaudirali svi! Naime, u 71. minutu je njegov igrač Malik Tilman postigao vodeći gol (2:1) protiv Patrik Tisla u osmini finala Liga kupa Škotske, ali na nesportski način jer su igrači rivala hteli da vrate loptu u posed "rendžera". On je bukvalno oteo njima loptu i zatresao mrežu, na opšte čuđenje igrača rivala, ali i njegovih saigrača.

Nastala je gužva na terenu, a onda je Bil naredio igračima da u sledećem napadu puste rivala da izjednači na 2:2 što se i dogodilo. Odmah je sa klupe ustao trener rivala Jan Mekol i čestitao mu na gestu.

Kako to obično biva, takvi potezi se nagrađuju, pa Sands u 86. minutu golom doneo Rendžersu pobedu od 3:2 i plasman u četvrtfinale.