Makabi i Kajrat remizirali: Zvezda ima materijala za analizu

-

21:48

MN Press - Copyright MN Press

Počelo je prvo kolo kvalifikacija za učešće u Ligi šampiona.

Srpski predstavnik je prvi put, nakon četiri godine za redom, preskočio igranje prvog kola i automatski krenuo iz drugog. Ipak, protivnik crveno-belima biće pobednik duela Makabi Haifa-Kairat, koji su danas odigrali prvi meč.

Fudbaleri izraelskog tima ugostili su Kajrat na svom stadionu, gde su ekipe remizirale rezultatom 1:1. Domaćin je poveo u 45. golom Omera Atzlija, koji je primio loptu na levom boku, fenomenalno se oslobodio jednog defanzivca Kajrata, potom odigrao dupli pas sa Abuom Fanijem i rutinski zatresao protivničku mrežu.

Ipak, gosti su uspeli da izjednače u 76. minutu preko Nuralija Alipa. Bivši fudbaler Partizana, Nebojša Kosović je izveo korner, a Alip je odlično skočio i zahvatio loptu, koja se ubrzo našla iza leđa golmana Makabija.

Što se tiče ostalih mečeva, zanimljivo je da je Dinamo Zagreb imao prednost od 3:0 do 88. minuta, kada je Valur iz Rejkvavika munjevito postigao dva gola, pa će Zagrepčani u Island ići sa samo golom prednosti. Slovan iz Bratislave je slavio protiv Šamroka sa 2:0, dok je Ludogorec bio bolji od Šahtjor Soligorska rezultatom 1:0.