Fulam poklekao pred Brentfordom, tri gola u mreži Lena

06/03/2023

-

23:14

Fulam poklekao pred Brentfordom, tri gola u mreži Lena - Copyright Tanjug/(AP Photo/David Cliff)

Fudbaleri Brentforda došli su i do 12. meča bez poraza zaredom, a večeras su na svom terenu slavili protiv Fulama sa 3:1 (1:1).

Od starta su domaćini počeli agresivno, Ajvan Toni je već u drugom minutu pripretio iz daljine, ali je Bernd Leno bio siguran. Potom je Brajan Embuemo promašio čist zicer sa svega četiri metra, ali se ofanziva Brentforda isplatila već minut kasnije.

Posle kornera i puno odbitaka lopta je došla do Itana Pinoka koji je šutirao, a njegov udarac je takođe zakačio jednog od štopera Fulama, lopta je promenila smer i završila iza leđa nemačkog golmana.

Izabranici Tomasa Franka, koji je inače upisao 100. pobedu na klupi Brentforda, želeli su što pre da reše pitanje pobednika, ali nisu imali sreće. I Toni i Embuemo su u razmaku od 10 minuta iz slobodnog udarca pogađali okvir gola, a onda im se to osvetilo na drugoj strani terea.

U 40. minutu Andreas Pereira je izveo slobodnjak, pogodio prečku, a lopta se odbila pravo na glavu Manora Solomona koji nije imao težak zadatak da poravna rezultat. Ujedno je to bio peti pogodak u poslednjih pet mečeva za Izraelca.

Samo pet minuta igre u drugom delu igre je prošlo kada je Isa Diop nespretno reagovao i u petercu oborio Kristijana Norgarda, a sudija je bez razmišljanja pokazao na belu tačku.

Sa 11 metara siguran je bio Toni, a pogodak je proslavio u stilu Aleksandra Mitrovića.

Pobedu je potvrdio Matijas Jensen u 85. minutu posle greške Sedrika, a asistenciju je upisao Kevin Šade.

Drugi gol Fulama delo je Karlosa Vinisijusa koji se sjajno snašao posle nespretne reakcije golmana Brentforda, Davida Raje.

Na ovom meču, Aleksandar Mitrović je upisao 200. nastup u dresu londonskog kluba, a Saša Lukić je na terenu proveo 75. minuta.