Barselona se odbranila pred naletima Atletika i osvojila bodove u Bilbau

12/03/2023

-

23:01

Atletik Bilbao - Barselona - Copyright Tanjug/(AP Photo/Alvaro Barrientos)

Fudbaleri Barselone su uz dosta muke i sportske sreće stigli do važnih bodova na gostovanju u Bilbau. U 25. kolu La Lige savaldali su Atletik rezultatom 1:0.

Pobedu gostima doneo je Rafinja u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena. Loptu koju mu je dodao Buskets šutem iskosa sa desne strane poslao je iza leđa golmana Agirezabala.

U 87. minutu domaćin je nakon lepe akcije izjednačio preko Injaki Vilijamsa, ali je VAR proverom pogodak poništen jer je u začetku akcije Muniain igrao rukom.

U nadoknadi vremena usledila je prava opsada gola Katalonaca. U istoj akciji zicere su imali Juri i Guruzeta, a defanzivci gostiju Kunde i Markos Alonso požrtvovanim intervencijama izbacili loptu sa gol linije.

Sreća je bila uz Barsu i u 33. minutu kada je Raul Garsija udarcem glavom uzdrmao je prečku. U  72. minutu Berenger je pogodio stativu.