01/04/2023

-

23:13

Ubedljiva pobeda Barselone u Elčeu - Copyright Tanjug/(AP Photo/Joan Monfort)

Barselona je rutinski slavila na gostovanju Elčeu sa 4:0 (1:0) u 27. kolu španske Primere, pa se tako još korak približila osvajanju prvenstva.

Vodeći pogodak za katalonce postigao je Robert Levandovski u 20. minutu, kada se u ulozi asistenta našao Ronald Arauho. Na drugi gol se čekalo sve do 56. minuta, a strelac je bio Ansu Fati.

Feran Tores je proigrao mladog napadača, koji se dobro snašao i zatresao mrežu. Podsetimo, Fatijev otac je pre samo nekoliko dana imao zamerke na račun kluba, koje su izgleda urodile plodom pošto se Ansu našao u startnoj postavi.

Pitanje pobednika je i definitivno bilo rešeno u 66. minutu, kada je Gavi proigrao Levandovskog, a ovaj rutinski realizovao za 3:0.

Konačan rezultat postavio je asitent kod drugog gola, Feran Tores u 70. minutu. Levandovski je nakon dva pogotka upisao i asistenciju.

Barselona u narednom kolu na svom terenu dočekuju Đironu, ali će pre toga odigrati revanš meč u Kupu protiv Real Madrida.