09/04/2023

-

22:56

Atletiko Madrid trijumfovao nad Rajo Valjekanom pogocima Hermosa i Moline - Copyright AP Photo/Joan Monfort

Fudbaleri Atletiko Madrida su u 28. kolu španske Primere u gostima savladalo Rajo Valjekano sa 2:1 (2:0). Izabranici Dijega Simeonea su oba pogotka postigli u prvom poluvremenu, a sve je bilo rešeno kada je u drugom delu igre domaćin ostao sa desetoricom na terenu.

Vodeći gol smo videli u 22. minutu, kada je Alvaro Morata asistirao za Nahuela Molinu, koji se dobro snašao i pogodio za 1:0.

Nepuna dva minuta kasnije, prednost je bila udvostručena. Igrao se 24. minut kada je u ulozi asistenta našao Janik Karasko, a strelac je bio Mario Hermoso.

Iako je već tada bilo jasno da će Atletiko poneti sva tri boda sa sobom, crveni karton domaćih u 62. minutu je otklonio sve nedoumice. Florijan Ležen je bio neoprezan i grub te je nakon asistencije iz VAR sobe zaradio direktno isključenje.

Međutim, domaći se nisu predali, već su uspeli da dođu do utešnog pogotka, pošto je levi bek, Fran Garsija u 85. minutu postigao zaista prelep gol sa distance. Ipak, to nije bilo dovoljno da se izbegne poraz.

U narednom kolu Rajo dočekuje Osasunu, dok će Atletiko ugostiti Almeriju.