27/04/2023

-

23:12

Junajted vodio 2:0 u Londonu, Totenhem stigao do 2:2 i nastavio da se bori za Ligu šampiona - Copyright Tanjug/ AP Photo/Alastair Grant

Izgledalo je da nema kraja golgoti Totenhema, u kišnom Londonu "pevci" su pokisli do gole kože protiv Mančester junajteda u prvom poluvremenu kada su gubili 2:0 u 33. kolu Premijer lige, ali onda su vaskrsli u nastavku, pokazali snagu i uspeli da izbore 2:2. Ostali su i daljen u trci za Ligu šampiona.

Posle debakla od Njukasla (1:6) i smene vd menadžera Krsitijana Stelinija, Rajan Mejson na klupi je na pauzi uspeo da pokrene tim protiv direktnog rivala za Ligu šampiona. Junajted je pokazao u prvom delu da je u ovom času bolji rival, što je valorizovao već u 7. minutu. Rašford je pronašao Sanča koji je sjajnim udarcem sa 16 metara poslao loptu u sam ugao.

Mogli su Sančo i Rašford da uvećaju prednost, ali i Ivan Perišić je propustio dve prilike za izjednačenje. Posle druge, kada mu je De Hea odlično odbranio snažan udarac, usledila je kontra i laka realizacija Markusa Rašforda za 2:0 na poluvremenu.

Šta su Mejson i igrači uradili na pauzi otkriće se kasnije, ali jedan drugačiji, pravi Totenhem se pojavio u drugom delu. Agresivniji, odlučniji da čistog obraza napusti stadion i posle opsade gola De Hee, Pedro Poro je u 56. minutu smanjio prednost gostiju na 2:1. Samo dva minuta kasnije Bruno Fernandeš je izbio sam pred Fostera i sa osam metara je pogodio prečku!

Nastavio je domaćin sa napadima, velike šanse promašivali su Son, pa Dajer, a onda je stadion "ekslodirao" kada je Korejac Son izjednačio na 2:2 posle pasa Kejna. Do kraja nije bilo promena, Junajted je propustio priliku da se odlepi od Totenhema. Ovako, trajaće trka za Ligu šampiona do kraja.

Vilson, Žoelinton i Marfi su doneli novu ubedljivu pobedu Njukaslu u Liverpulu 4:1 i Everton gurnuli u još veću borbu za opstanak. Bornmut je golom Tavernija slavio u Sautemptonu, sebe izbacio na 14. mesto, a "svecima" je sveo opstanak na teoriju