Mvogo kao Borota, Mbape kao Šestić: Lorijen slavio uprkos naivno primljenom golu

30/04/2023

-

21:57

Mvogo kao Borota, Mbape kao Šestić: Lorijen slavio uprkos naivno primljenom golu - Copyright Tanjug/AP Photo/Aurelien Morissard

Pari sen Žermen doživeo je debakl na svom terenu jer je u 33. kolu poražen od Lorijena 3:1 (2:1), pa bi Marsej mogao da im se primakne na pet bodova. Meč je obeležila dobra igra Lorijena, ali i gol "a la Borota" koji je primio golman gostiju Iv Mvogo.

Naime, kao nekada u večitom derbiju, kada je golman Partizana Petar Borota spusutio loptu na travu, a Miloš Šestić prišao i ubacio je u mrežu, tako je reagovao i Iv Mvogo u 29. minutu. Spustio je loptu na travu, Kilijan Mbape je prišao i ubacio je u mrežu jer sudija ništa nije svirao.

Uprkos tome, Lorijen je zasluženo stigao do tri boda. Parižani su u duel sa Lorijenom ušli "komotno" i brzo su bili kažnjeni za to. Roman Favr je odigrao dobar pas ka Encu Le Feu koji je tuširao navijače na "Parku prinčeva". Ubrzo je prenervozni Ašraf Hakimi zaboravio da je već dobio žuti karton, napravio je još jedan grub faul i PSŽ je od 20. minuta imao igrača manje.

Ti taj izjednačujuči gol Mbapea nije ništa promenio jer je Darlin Jongva opet na pas Favra ugurao loptu u praznu mrežu za novo vođstvo Lorijena. Imao je domaćin prilike, ali Mvogo je bio veoma dobar na golu, pa je Dieng zadao na kraju još jedan težak udarac Parižanima.