Antonio heroj Vest Hema, Bazel u 92. minutu došao do velike pobede nad Fiorentinom

11/05/2023

-

23:15

Vest Hem - Copyright Tanjug/AP/Kin Cheung

Fudbaleri Vest Hema preokrenuli su protiv AZ Alkmara i slavili sa 2:1 (0:1) u prvom meču polufinala Lige konferencija.

Iako je Tijani Rajnders u 41. minutu doneo prednost gostima iz Holandije, u drugom poluvremenu se sve preokrenulo. Prvo je douđen penal za Vest Hem nakon što je Metju Rajan udaraio Džeroda Bovena, a Said Benrama je bio siguran sa bele tačke. Posle svega devet minuta, nakon gužve u kaznenom prostoru, najsnalažljiviji bio je Majkal Antonio koji je nekako ugurao loptu u mrežu za potpuni preokret i kasnije slavlje domaćina.

U drugoj utakmici Bazel je šokirao Fiorentinu u 92. minutu golom Zekija Amdounija i pobedio takođe sa 2:1 (0:1).

Pre svega, Artur Kabral uspeo je da postigne pogodak nakon što mu je loptu glavom spustio Lukas Martinez. Otišlo se na poluvreme sa 1:0 u korist "viole", ali je onda u drugom delu Bazel u potpunosti nadigrao rivala. Prvo je Endi Dijuf sjajnim solo prodorom u 71. minutu krunisao perfektnu akciju svoje ekipe, da bi Amdouni nakon zbrke u kaznenom prostoru polu-volejem doneo svojoj ekipi prednost pred drugi meč.

Revanši su na programu 18. maja uz direktan prenos na TV Arena sport.