27/05/2023

-

21:00

Sezona završena pobedom: Dijabate i Menig vodili Partizan do trijumfa nad Voždovcem - Copyright MN Press

Fudbaleri Partizana nadigrali su Voždovac 2:1 (2:0) i tako pobedom završili ovu sezonu Mozzart Bet Superlige Srbije pobedom.

Dominantno su crno-beli započeli ovaj meč, napadali, a onda su za svoju agresivnost i bili nagrađeni.

Prvo je u 25. minutu snalažljiv bio Fuseni Dijabate, koji je do lopte došao nakon intervencije Aleksandra Filipovića, a potom se sam izborio za poziciju i uputio neodbranjiv udarac ka golu Miloša Krunića.

Svega deset minuta kasnije, usledila je perfektna akcija Partziana. Slobodan Urošević je sa boka proigrao Bibrasa Natha koji je iz prve dodao do Kvinsija Meniga, a ovaj bez problema povisio na 2:0.

Ipak, Voždovac se opustio u drugom poluvremenu, onda se i razigrao i počeo da stvara prilike, a onda je u 79. minutu sav svoj talenat pokazao Danilo Todorović. Centarfor "zmajeva" je zaista sjajno reagovao, promenio lopti smer i smanjio prednost Partizana.

Pokušali su da dođu i do izjednačenja, ali je Partizan uspeo da sačuva svoju mrežu i od sezone se oprosti pobedom.