Engleska ubedljiva protiv Severne Makedonije, čak sedam golova "Gordon Albiona"

19/06/2023

-

23:05

Engleska ubedljiva protiv Severne Makedonije, čak sedam golova "Gordon Albiona" - Copyright Tanjug/AP Photo/Dave Thompson, Pool

Fudbaleri Engleske rutinirali su Severnu Makedoniju sa 7:0 (3:0) u četvrtom kolu grupe C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Ništa nisu izabranici Gereta Sautgejta prepustili slučaju, znali su da u goste dolazi jedan zaista neugodan protivnik, koji je u poslednjih dve godine umeo da uzme skalp jačim i moćnijim selekcijama (pobeda nad Nemačkom 2:1 u gostima, izbacivanje Italijana iz baraža za Svetsko prvenstvo golom Aleksandra Trajkovskog u 92. minutu).

Engleska je stoga ozbiljno pristupila ovom susretu, Severna Makedonija se dobro držala prvih pola sata, ali je onda usledila kiša golova raspoloženog protivnika.

Prvi se u listu strelaca upisao Hari Kejn, pa potom i Bukajo Saka, u finišu prvog poluvremena velikih 3:0 postavio je Markus Rašford, da bi već u 47. i 51. minutu Saka sve rešio i kompletirao het-trik, nakon kog je izmenjen, a sa terena je ispraćen ovacijama.

Još dva gola Engleza delo su Kalvina Filipsa i ponovo Kejna, koji je bio nepogrešiv sa bele tačke.

Što se drugog meča ove grupe tiče, Ukrajina je minimalcem savladala Maltu, a pobedonosi pogodak postigao je Viktor Cigankov iz penala. Sada je stanje na tabeli sledeće: Engleska je prva sa maksimalnih 12 bodova, Ukrajina druga sa šest, a Italija treća sa tri, uz dve utakmice manje od prvoplasiranog "Gordon Albiona".

Da pređemo na dešavanja u grupi B, u kojoj je Francuska imala velike muke da savlada Grčku. Na kraju je bilo 1:0 (0:0).

Nakon mučenja u prvom poluvrememnu, usledio je pravi spektakl u drugom. Naime, Konstaninos Mavropulos je skrivio penal, koji je realizovao Kilijan Mbape, ali tek iz drugog pokušaja, budući da je jedanaesterac ponovljen.

Zatim je Mavropulos zaradio i crveni karton, tako ostavivši saigrače na cedelu, koji brojčano slabiji nisu mogli do boda na gostujućem terenu.