Kvalifikacije za Ligu šampiona: Borjan slavi, Čavrić pogodio, Slovan eliminisao Zrinjski

01/08/2023

-

22:28

Kvalifikacije za Ligu šampiona: Borjan slavi, Čavrić pogodio, Slovan eliminisao Zrinjski - Copyright Tanjug/AP Photo/John Locher, File

Slovan iz Bratislave nije dozvolio dramu kao prošle godine, već je duplom pobedomn, večeras 2:1 (1:0) eliminisao Zrinjski i obezbedio je plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona gde ih čeka pobednik duela Šerif-Makabi Haifa.

Prošle sezone Slovan je u plej-ofu za Ligu konferencije tek posle penala eliminisao Zrinjski. Posle trijumfa u Mostaru 1:0, već posle pet minuta revanša moglo se nazreti da će ovog puta prolaz u narednu rundu biti lakši. Posle kornera, defanzivci Zrinjskog zaboravili su Aleksandra Čavrića na drugoj stativi, a srpski internacionalac je lako ponetirao. Milan Borjan nije imao posla jer je Slovan "umrtvio" meč, održavao prednost koju je na asitenciju Čavrića uvećao Zuberu u 68. minutu. Barišić je u 75. minutu naterao Borjana da kapitulira, ali nije uspeo ništa da promeni.

Senzaciju je napravila Olimpija koja je eliminisala Ludogorec pobedivpi ih 2:1. Posle remija u Bugarskoj (1:1), u Ljubljani je viđena neverovatna drama. Elšnik je u drugom minutu poghodio za 2:1, a Kiril despodov je u 11. minutu nadoknade promašio penal. Golman Matevž Vidovšek je odbranio i postao uz dvostrukog strelca Elšnika junak.

Veljko Nikolić i Slobodan Urošević (obojica od 57. minuta) još jednom su sa Arisom napunili mrežu BATE Borisova. Šest pogodaka u prvoj, pet u drugoj utakmici.

Panatinikos i Dnjepar odigrali su 2:2 u revašu drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, uz asistenciju Filipa Đuričića i dva gola Andraža Šporara. Drugi srpski reprezentativac iz redova grčog vicešampiona Filip Mladenović je presedeo meč na klupi za rezerve.